Spółka METRO to jeden z czołowych dystrybutorów okuć budowlanych i meblowych w Polsce. Handlem hurtowym zajmujemy się od 25 lat i od początku istnienia systematycznie umacniamy swoją pozycję rynkową. Świadczy o tym rosnąca z roku na rok wartość sprzedaży, jak również kolejni pozyskiwani klienci.

Rozwój firmy – to wynik dobrego zarządzania wspartego nowoczesnym systemem informatycznym. Własne centrum logistyczne zapewnia całkowitą niezależność w kształtowaniu polityki sprzedażowo-produktowej. Pewność terminowych dostaw gwarantuje współpraca z uznanymi firmami transportowo-logistycznymi.

Nasza konsekwencja została doceniona – firma METRO otrzymała w latach 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2013, 2014 Gazele Biznesu, tj. doroczną nagrodę przyznawaną przez Puls Biznesu. W latach 2010 i 2012 otrzymaliśmy tytuł Gepard Biznesu – wyróżnienie przyznawane firmom, których wartość rynkowa w latach 2009–2010 i 2011–2012 wzrosła o więcej niż 10 proc. Zyskaliśmy również uznanie w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2013 i 2014. METRO jest na liście przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności.

Przez 25 lat obecności na rynku spółka METRO pozyskała setki odbiorców, z niektórymi współpracujemy od samego początku. Do grona naszych Klientów należą sieci sklepów CASTORAMA, LEROY MERLIN Polska i Ukraina, SIA DEPO DIY Łotwa, OBI, BRICOMAN, SAINT-GOBAIN-PLATFORMA, JULA, MERKURY MARKET, BRICOMARCHÉ, PSB MRÓWKA, MAJSTER oraz liczne hurtownie, instytucje, urzędy państwowe, deweloperzy, sklepy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także producenci bram, drzwi i okien.

Szeroka i dobrze wyselekcjonowana oferta produktowa możliwa jest dzięki współpracy z tak znaczącymi producentami jak: ASSA-ABLOY, DORMA, ECO SCHULTE, GAMET, GERDA, GEZE, HEADBOURNE, JANIA, KABA GEGE, METALPLAST CZĘSTOCHOWA, METALPLAST LOB, MASTER LOCK, MCM, NOMET, VBH oraz wieloma innymi. Prowadzimy spójną, przemyślaną i długofalową strategię rozwoju, która daje gwarancję stabilności biznesowej.

Dążeniem spółki jest rozwój asortymentowy oraz dalsza ekspansja na rynku polskim oraz na rynkach europejskich – temu celowi podporządkowana jest strategia spółki. Istotnym elementem strategii rozwojowej jest od marca 2017 roku - nowe centrum logistyczne nieopodal trasy Warszawa-Kraków w miejscowości Łazy – ok. 8 km od węzła Janki Małe. Nowe centrum to trzykondygnacyjny biurowiec o powierzchni 1800 m2 oraz magazyn wysokiego składowania o powierzchni 6500 m2, mieszczący 8000 europalet.